Szybka nauka angielskiego – poziom B2/C1 w 90 dni!

Szybka nauka angielskiego - poziom B2/C1 w 90 dni!

Szybka nauka angielskiego czyli jak opanować język angielski w stopniu komunikatywnym(B2/C1) w 90 dni! Chcesz to osiągnąć? Ja tego dokonałem! Czytaj moją historię i kompletną strategie jak to zrobiłem całkowicie za darmo. Kosztowało mnie to sporo czasu i pieniędzy by wypracować skuteczny model działania.

Po pierwsze musimy mieć odpowiednią motywacje albo co moim zdaniem lepsze desperacje. Moja historia czyli jak zmusiłem się do nauki:

Byłem na studiach dziennych i postanowiłem, że chce wyjechać na studia zagraniczne Erasmus. Złożyłem papiery i dostałem się do niemieckiej uczelni Frankfurt University of Applied Sciences. Problem w tym, delikatnie mówiąc, że mój język angielski nie był nigdy na dobrym poziomie, maturę w liceum ledwo zdałem, później 4 lata praktycznie w ogóle nie używałem języka. Zawsze myślałem, że jestem beztalenciem w tym przedmiocie bo inne osoby w liceum znacznie mniejszym wysiłkiem osiągały lepsze wyniki na lekcjach niż ja. Do rzeczy, musiałem się w kilkanaście tygodni nauczyć języka angielskiego bo nie mówiąc już, że obleje rok studiów to jeszcze jak wyjdę z autobusu w Frankfurcie to nawet nie dam rady zarejestrować się w akademiku! A gdzie dalej? Tak jak widzisz moja motywacja była konkretna, musiałem się tego nauczyć by jakoś funkcjonować w nowej rzeczywistości.

Stworzyłem konkretną strategię!

CEL: Szybka nauka angielskiego – poziom B2 w 90 dni!

Immersja językowa czyli totalne zanurzenie w język

Główne założenie jest takie by uczyć się tak jak robią to małe dzieci czyli otaczaj się językiem w każdy możliwy sposób. Od razu zmień w ustawieniach na język angielski w:

  • w telefonie
  • na komputerze
  • na facebooku
  • na instagramie
  • na poczcie

Krótko mówiąc wszędzie gdzie jest tylko możliwe włączasz język angielski. To nic, że na początku będzie ciężko się odnaleźć. Po 2-3 tygodniach przyzwyczajasz się do języka angielskiego wszędzie.

Chcesz obejrzeć film na youtube albo na netflix ? Musisz coś znaleźć w google? Dobrze możesz ale tylko w języku angielskim. Na yt i netflix polecam na początek włączyć napisy po angielsku.

By skutecznie i szybko się uczyć moja strategia zakłada otaczanie się minimum 8 godzin dziennie językiem angielskim. Czyli wszystko co jest napisane poniżej musisz wykonywać minimum 8 godzin każdego dnia! To bardzo istotne by nasz mózg nie miał ani jednego dnia na odpoczynek od języka angielskiego. Mózg musi myśleć, że jest nam to potrzebne do przetrwania.

1. Nauka 3000 najbardziej popularnych słów w języku angielskim.

Statystki jasno mówią, że by zrozumieć ponad 80% tego co usłyszysz czy przeczytasz wystarczy 3000 najbardziej popularnych słów. Od tego proponuje zacząć Twoją naukę. Jest to wykonalne w 5-6 tygodni by to spokojnie opanować. Możesz znaleźć pomoc w tym zadaniu np na youtube albo jakieś fiszki i zacząć naukę 1000 najbardziej popularnych słów. (Minimum godzina dziennie nauki angielskiego w ten sposób.)

2. Nauka z lektorem języka angielskiego

Już od samego początku zapisałem się na kurs solo. Tobie też tak radzę. Minimum 3 godziny tygodniowo sam na sam w lektorem. Ja wybrałem metodę Direct Method for English. Bardzo dobra metoda polega na czytaniu od razu pełnych zdań i odpowiadaniu na nie. Bez zbędnej gramatyki tylko komunikacja!

3. Podcasty do nauki języka angielskiego

Z łatwościom znajdziesz w google podcasty do nauki języka angielskiego. Inaczej mówiąc dialogi dwóch osób. Na początku wybierasz poziom A1 jak 80-90% rozumiesz to wyższy itd.. W tych podcastach musi być transkrypt. I przez minimum dwie godziny dziennie robisz w następujący sposób:

  1. Słuchasz lektora i podążasz za tekstem.
  2. Tłumaczysz nie zrozumiałe słowa tak by zrozumieć kontekst.
  3. Słuchasz lektora i podążasz za tekstem.
  4. Słuchasz jedno zdanie lektora. Zatrzymujesz się powtarzasz po nim na głos. Słuchasz kolejne zdanie powtarzasz na głos itd.

4. Oglądanie seriali.

Najlepszy, dający niesamowitą przyjemność sposób by zacząć myśleć i rozumieć angielski to oglądaniu serialów. Obejrzałeś kiedyś jakiś serial np. Przyjaciele / Teoria Wielkiego Podrywu czy też Gra o Tron ? A może coś innego? Teraz obejrzyj te same odcinki w języku angielskim. Znalazłem do tego super darmową stronę ororo.tv. Oglądam tam seriale w języku angielskim, jak danego słowa nie rozumiesz najeżdżasz na nie i dostajesz tłumaczenie w języku polskim.

Szybka nauka angielskiego - poziom B2 w 90 dni!

5. Bezmyślne słuchanie angielskiego.

W każdej wolnej chwili słuchaj języka angielskiego w dowolnej formie. Podczas mycia zębów, podczas śniadania, podczas sprzątania, podczas prasowania! W drodze do szkoły/pracy! Przed snem, rano… ciągle kiedy tylko się da!

6.Codzienne rozmowy w języku angielskim z obcokrajowcem czyli wymiana językowa

Gdy nie będą sprawiały Ci już trudności podcasty na poziomie B1 zaczynasz szukać obcokrajowca do wymiany językowej. Zamieść swoje ogłoszenie na różnych portalach zagranicznych do szukania partnera do wymiany językowej. Jest ich mnóstwo, im więcej ogłoszeń tym większa szansa. Ja znalazłem w niecałe dwa tygodnie osobę o imieniu Bas z którą codziennie rozmawiałem przez następne kilka miesięcy. Ja go uczyłem polskiego, on mnie uczył angielskiego. Wspaniała sprawa. Tutaj dopiero zauważyłem znaczące postępy. Inaczej rozmawia się z Polakiem po angielsku, a inaczej z obcokrajowcem. W ciągu tej 90 dniowej próby musisz przynajmniej 30 godzin porozmawiać najlepiej z native speakerem języka angielskiego

PODSUMOWANIE:

Jeśli będziesz regularnie 8 godzin dziennie wykonywał moją powyższą strategie to GWARANTUJE, że każdy! Powtarzam każdy bez wyjątku jest w stanie w 90 dni nauczyć się języka angielskiego w stopniu komunikatywnym. Zacznij działać! Trzeba tylko czytać dużo na głos, słuchać mnóstwo godzin dziennie i uczyć się nowych słówek. W późniejszym czasie trochę rozmów z rodowitym anglikiem i komunikujesz się swobodnie w języku angielskim.

Pamiętaj! By nauka była skuteczna, żebyś był mocno wydajny musisz robić przerwy regeneracyjne! Sprawdź mój darmowy artykuł jak to w prosty sposób ogarnąć 🙂

Uczę jak wprowadzać odpowiednie nawyki, które zmieniają naszą rzeczywistość na lepszą. Idę po sukces, działam proaktywnie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*